„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“

Magdalena Kožená

 galakoncert

 pro podporu Nadačního fondu

Mecenáš fondu

První slavnostní donátorský galakoncert, kde osobně vystoupila Magdalena Kožená za doprovodu orchestru La Cetra Barockorchester Basel pod taktovkou Andrey Marcona a v režii Ondřeje Havelky, proběhl 26. února 2016 ve Dvořákově síni Rudolfina v Praze.

​

V pořadí druhý donátorský galavečer ve prospěch Nadačního fondu Magdaleny Kožené se uskutečnil 11. října 2017 opět ve Dvořákově síni Rudolfina. Magdalena Kožená tentokrát propojila dva fenomény, jejichž kořeny leží na iberském poloostrově: Flamenco a hudbu španělského baroka. Magdalena Kožená zazářila spolu s renomovaným ansámblem Private Musicke Pierre Pitzla a poprvé také se souborem Compañia de Flamenco předního španělského tanečníka a choreografa Antonia El Pipy.

​

Děkujeme všem partnerům a dárcům, kteří svou návštěvou koncertů podpořili jedinečného systému uměleckého vzdělávání poskytovaného základními uměleckými školami a stěžejní projekt Nadačního fondu Magdaleny Kožené ZUŠ Open.